Často kladené otázky

Ako vybrať správnu veľkosť

Veľkostnú tabuľku a odporúčanie, ako vybrať tú správnu veľkosť nájdete pri všetkých produktoch v e-shope, ktoré ponúkajú možnosť výberu veľkostí. Tabuľka sa zobrazí po kliknutí na text "Veľkostná tabuľka", ktorý sa nachádza nad ponukou veľkostných čísiel.

Na “egyptský” typ chodidla. Viac o typoch chodidiel sa dočítate v našom blogovom článku.

Pozrite video, kde vám ukážeme rôzne spôsoby merania chodila.

Pri balerínkach sa odporúča max. 0,7 cm, ale je to dosť subjektívna záležitosť. Ak s barefootom iba začínte, znesiete menší nadmerok. Skúsenejší barefooťaci znesú aj 1 cm nadmerok, niektorí dokonca aj viac.

Ak ste medzičíslo, odporúčame zvoliť väčšiu veľkosť. Väčší nadmerok viete jednoducho dokorigovať vkladacími stielkami.

Radi vám poradíme. Stačí nám napísať správu na info@shapenbarefoot.com. Nezabudnite uviesť miery, prípadne poslať fotku z merania chodidiel.

Starostlivosť o obuv

Záleží to od zvrškového materiálu. Ak máte Shapenky z hladkej kože, stačí ich pretrieť vlhkou handričkou a po vyschnutí naniesť vhodný prípravok. Odporúčame balzamy alebo včelí vosk. Ten zabraňuje praskaniu, urdžuje celistvosť povrchu materiálu, čím bude zachovaná pôvodná vlastnosť a kvalita kože.

Ak máte Shapenky z nubuku alebo velúru (semiš), nikdy ich nečistite na mokro, ako hladkú kožu, ale na sucho pomocou špeciálnych brusných gúm alebo kefiek. Údržba nubukových a semišových topánok je o niečo náročnejšia, a preto je potrebné ich ošetrovať špeciálnymi prípravkami, ktoré renovujú obuv a obnovia jej farebnosť.

Ak chcete, aby vaše topánky vydržali čo najdlhšie a boli stále fit, musíte sa o ne starať a správne ich používať. K ošetrovaniu používajte len prostriedky k tomu určené, pretože nesprávna alebo nedostatočná údržba skracuje funkčnosť a životnosť obuvi. Na predĺženie životnosti, dodržujte tieto zásady:
1. Pri obúvaní, hlavne s uzavretou pätou, používajte obuvák.
2. Topánky si obúvajte a vyzúvajte zásadne rozviazané, nikdy spôsobom vyzúvania „topánka o topánku“.
3. Nohu je nutné v obuvi dostatočne upevniť šnurovaním, zapínacími páskami a pod. Nedostatočné upevnenie nohy v obuvi môže byť príčinou nadmerného opotrebovania podšívok, stielok či päty.
4. Obuv často striedajte, hlavne vo vlhkom počasí.
5. Berte na vedomie, že každodenným nosením rovnakej obuvi, primerane klesá jej životnosť. Záručná dobu na obuv nemožno zamieňať so životnosťou obuvi.
6. Obuv je nutné nechať po každom použití dôkladne vyschnúť a vyvetrať.
7. Vyvarujte sa rozmočeniu obuvi.
8. Obuv pred prvým použitím naimpregnujte a ošetrite vhodnými ošetrujúcimi prostriedkami.

Ďalšie informácie o našich topánkach

Áno, tie ktoré sú z kože. Získate tak nejaký priestor navyše na šírku aj dĺžku.

V pančuškách sa bude žiaľ noha šmýkať vo všetkých topánkach. Balerínky a sandálky budú lepšie držať na nohe s remienkami.

Možnosti platby a doručenie

V našom e-shope môžete pohodlne bez poplatku nakúpiť a zaplatiť cez zabezpečenú platobnú bránu GoPay platobnou kartou (VISA, VISA Electron, MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro), online prevodom prostredníctvom internet bankingu jednotlivých bánk alebo Google Pay. Platba kartou je u nás spoľahlivá, spĺňa najvyššie bezpečnostné štandardy a všetky prenášané informácie sú šifrované. Bezpečnosť je na báze štandardov 3D Secure.

Zoznam krajín, kam Shapenky doručujeme, nájdete v druhom kroku svojej objednávky. Ak sa tam vaša krajina nenachádza, napíšte nám e-mail na info@shapenbarefoot.com.

Áno, po odoslaní objednávky vám príde na e-mail informácia s možnosťou sledovania vašej zásielky. Ak ste túto informáciu náhodou neobdržali, kontaktujte nás e-mailom na info@shapenbarefoot.com.

Vrátenie a reklamácia tovaru

Nevhodne vybranú obuv môžešte bez udania dôvodu vrátiť do 30 dní odo dňa doručenia. Tovar musí byť:
- nepoužitý,
- nepoškodený,
- vyskúšaný len na čistej podlahe alebo koberci (nie v exteriéri),
- v kompletnom originálnom balení,
- so všetkými pôvodnými visačkami a nálepkami. Celým procesom vrátenia, alebo reklamácie tovaru vás prevedieme v sekcii Vrátenie a reklamácia tovar.

Výmenu tovaru nerobíme. Ak vám veľkosť nesadla, pošlite nám Shapenky späť a my vám vrátime peniaze, aby ste si mohli vytvoriť novú objednávku v našom e-shope. Pýtate sa prečo výmeny nerobíme? Robili sme ich, ale bolo to logisticky náročné a stávalo sa, že sme nemali topánky skladom a zákazník musel dlhšie čakať, kým sme ich vyrobili. Zákazník nemal tak topánky, ani peniaze. Sme za férové jednanie a preto ak nám výroba dlhšie trvá, nechceme byť nič dlžní.

Naši zákazníci s obľubou využívajú na výmenu topánok Facebookovú skupinu SHAPEN skupina SK a CZ. Okrem množstva informácii, recenzií, či inzerátov na vzájomnú výmenu alebo predaj našich topánok, tu členovia skupiny nájdu aj exkluzívne zľavy a výhodné ponuky.

Ak sa tak stane, veľmi nás to mrzí. Na výstupnej kontrole si dávame veľmi záležať, no ide o ručnú prácu a sme len ľudia, niekedy si malý “defekt“ nemusíme všimnúť. Napíšte nám e-mail na info@shapenbarefoot.com, popíšte závadu, pomôže, ak priložíte do mailu aj fotky. Urobíme všetko pre to, aby ste boli spokojní :-).

Tovar reklamujte ihneď po zistení chyby, na neskoršie reklamácie nebude braný zreteľ. Tovar musí byť riadne očistený a suchý. Nesplnením týchto podmienok nebude tovar prijatý na reklamačné konanie. Posúdenie oprávnenosti reklamácie a jej vybavenie trvá najdlhšie 30 kalendárnych dní po prijatí tovaru na reklamačné konanie. Ak sa tak nestane, peniaze vrátime.

Náklady na vrátenie tovaru znáša kupujúci v plnej výške. Viac v časti - Všeobecné obchodné podmienky, Článok VI.

Darčekový poukaz je možné vrátiť do 14 dní od jeho zakúpenia. Ak sa tak rozhodnete, postupuj ako pri Odstúpení od kúpnej zmluvy. Poukaz je možné využiť na nákup tovaru v hodnote rovnakej alebo vyššej, ako je celková hodnota uplatňovaných poukazov. Darčekový poukaz nie je možné vymeniť za peniaze a nie je možné vrátiť ani v prípade, ak cena zakúpeného tovaru nepresiahne celkovú hodnotu darčekového poukazu.

Ak sa rozhodnete odmietnuť colný poplatok a zásielka sa nám vráti, vrátime vám čiastku poníženú o prepravný a manipulačný poplatok.

Celým procesom vrátenia, alebo reklamácie tovaru vás prevedieme v sekcii Vrátenie a reklamácia tovar.

2024 © Shapenbarefoot.com - Všetky práva vyhradené. | E-shop na mieru vytvoril Vibration.sk

SHAPEN s.r.o., Kamenná 10, Bratislava 84110, 0903123456, info@shapenbarefoot.com