Často kladené otázky

Ako vybrať správnu veľkosť

Veľkostnú tabuľku a odporúčanie, ako vybrať tú správnu veľkosť nájdeš pri všetkých produktoch v e-shope, ktoré ponúkajú možnosť výberu veľkostí. Tabuľka sa zobrazí po kliknutí na text "Veľkostná tabuľka", ktorý sa nachádza nad ponukou veľkostných čísiel.

Na “egyptský” typ chodidla. Čo to znamená? Egypťanka má všetky prsty od najväčšieho až po najmenší v jednej línii, každý ďalší prst je menší, ako ten predchádzajúci.

Pozri video, kde ti ukážeme 3 spôsoby merania chodila.

Pri balerínkach sa odporúča max. 0,7 cm, ale je to dosť subjektívna záležitosť. Tá, ktorá s barefootom začína, znesie menší nadmerok. Skúsenejšie barefooťačky znesú aj 1 cm nadmerok, niektoré dokonca aj viac.

Ak si medzičíslo, odporúčame zvoliť väčšiu veľkosť. Väčší nadmerok vieš jednoducho dokorigovať vkladacími stielkami.

Radi ti poradíme. Stačí nám napísať správu na info@shapenbarefoot.com. Nezabudni uviesť miery, prípadne pošli fotku z merania chodidiel.

Starostlivosť o obuv

Záleží to od zvrškového materiálu. Ak máš Shapenky z hladkej kože, stačí ich pretrieť vlhkou handričkou a po vyschnutí naniesť vhodný prípravok. Odporúčame balzamy alebo včelí vosk. Ten zabraňuje praskaniu, urdžuje celistvosť povrchu materiálu, čím bude zachovaná pôvodná vlastnosť a kvalita kože.

Ak máš Shapenky z nubuku alebo velúru (semiš), nikdy ich nečisti na mokro, ako hladkú kožu, ale na sucho pomocou špeciálnych brusných gúm alebo kefiek. Údržba nubukových a semišových topánok je o niečo náročnejšia, a preto je potrebné ich ošetrovať špeciálnymi prípravkami, ktoré renovujú obuv a obnovia jej farebnosť.

Ak chceš, aby tvoje topánky vydržali čo najdlhšie a boli stále fit, musíš sa o ne starať a správne používať. K ošetrovaniu používaj len prostriedky k tomu určené, pretože nesprávna alebo nedostatočná údržba skracuje funkčnosť a životnosť obuvi. Čo sa týka životnosti, dodržuj tieto zásady:
1. Pri obúvaní, hlavne s uzavretou pätou, používaj obuvák.
2. Topánky si obúvaj a vyzúvaj zásadne rozviazané, nikdy spôsobom vyzúvania „topánka o topánku“.
3. Nohu je nutné v obuvi dostatočne upevniť šnurovaním, zapínacími páskami a pod. Nedostatočné upevnenie nohy v obuvi môže byť príčinou nadmerného opotrebovania podšívok, stielok či päty.
4. Obuv často striedaj, hlavne vo vlhkom počasí.
5. Ber na vedomie, že každodenným nosením rovnakej obuvi, primerane klesá jej životnosť. Záručná dobu na obuv nemožno zamieňať so životnosťou obuvi.
6. Obuv je nutné nechať po každom použití dôkladne vyschnúť a vyvetrať.
7. Vyvaruj sa rozmočeniu obuvi.
8. Obuv pred prvým použitím naimpregnuj a ošetri vhodnými ošetrujúcimi prostriedkami.

Ďalšie informácie o našich topánkach

Áno, tie ktoré sú z kože. Získaš tak nejaký priestor navyše na šírku aj dĺžku.

Momentálne máme v ponuke 8 veľkosti, od 36 do 43. Ak bude veľký záujem o menšie / väčšie veľkosti, radi ich do našej ponuky zaradíme.

Plánujeme a na úvod sme urobili širšie celoročky FLEUR a členkové čižmy IVY. Ak sa nové šírky osvedčia a bude o ne dostatočný záujem, vyrobíme aj širšie balerínky a sandálky. Našim cieľom je ponúkať Shapen topánky v rôznych šírkach.

V pančuškách sa bude žiaľ noha šmýkať vo všetkých topánkach. Balerínky a sandálky budú lepšie držať na nohe s remienkami.

Pretože sa snažíme optimalizovať výrobu tak, aby sme nemali veľké skladové zásoby a predávali len to, o čo máte záujem. Nevznikajú nám tak na sklade prebytky a vďaka optimalizácií sa snažíme byť čo najekologickejší.

Možnosti platby a doručenie

V našom e-shope môžeš pohodlne bez poplatku nakúpiť a zaplatiť cez zabezpečenú platobnú bránu GoPay platobnou kartou (VISA, VISA Electron, MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro), online prevodom prostredníctvom internet bankingu jednotlivých bánk alebo Google Pay. Platba kartou je u nás spoľahlivá, spĺňa najvyššie bezpečnostné štandardy a všetky prenášané informácie sú šifrované. Bezpečnosť je na báze štandardov 3D Secure.

Táto možnosť zatiaľ nie je možná, ale časom by sme ju radi pridali.

Zoznam krajín, kam Shapenky doručujem, nájdeš v druhom kroku svojej objednávky. Ak sa tam tvoja krajina nenachádza, napíš nám e-mail na info@shapenbarefoot.com.

Áno, po odoslaní objednávky ti príde na e-mail informácia s možnosťou sledovania tvojej zásielky. Ak si túto informáciu náhodou neobdržal, kontaktuje nás e-mailom na info@shapenbarefoot.com.

Vrátenie a reklamácia tovaru

Nevhodne vybranú obuv môžeš bez udania dôvodu vrátiť do 30 dní odo dňa doručenia. Tovar musí byť:
- nepoužitý,
- nepoškodený,
- vyskúšaný len na čistej podlahe alebo koberci (nie v exteriéri),
- s formulárom pre vrátenie, kúpnym dokladom,
- v kompletnom originálnom balení,
- so všetkými pôvodnými visačkami a nálepkami.

Výmenu tovaru nerobíme. Ak ti veľkosť nesadla, pošli nám Shapenky späť a my ti vrátime peniaze, aby si mohla vytvoriť novú objednávku v našom e-shope. Pýtaš sa prečo výmeny nerobíme? Robili sme ich, ale bolo to logisticky náročné a stávalo sa, že sme nemali topánky skladom a zákazník musel dlhšie čakať, kým sme ich vyrobili. Zákazník nemal tak topánky, ani peniaze. Sme za férové jednanie a preto ak nám výroba dlhšie trvá, nechceme byť nič dlžní.

Naši zákazníci s obľubou využívajú na výmenu topánok Facebookovú skupinu SHAPEN skupina SK a CZ. Okrem množstva informácii, recenzií, či inzerátov na vzájomnú výmenu alebo predaj našich topánok, tu členovia skupiny nájdu aj exkluzívne zľavy a výhodné ponuky.

Ak sa tak stane, veľmi nás to mrzí. Na výstupnej kontrole si dávame veľmi záležať, no ide o ručnú prácu a sme len ľudia, niekedy si malý “defekt“ nemusíme všimnúť. Napíš nám e-mail na info@shapenbarefoot.com, popíš závadu, pomôže, ak priložíš do mailu aj fotky. Urobíme všetko pre to, aby si bola spokojná :-).

Tovar reklamuj ihneď po zistení chyby, na neskoršie reklamácie nebude braný zreteľ. Tovar musí byť riadne očistený a suchý. Nesplnením týchto podmienok nebude tovar prijatý na reklamačné konanie. Posúdenie oprávnenosti reklamácie a jej vybavenie trvá najdlhšie 30 kalendárnych dní po prijatí tovaru na reklamačné konanie. Ak sa tak nestane, peniaze vrátime.

Náklady na vrátenie tovaru znáša kupujúci v plnej výške. Pozri bližšie Všeobecné obchodné podmienky, Článok VI.

Darčekový poukaz je možné vrátiť do 14 dní od jeho zakúpenia. Ak sa tak rozhodneš, postupuj ako pri Odstúpení od kúpnej zmluvy. Poukaz je možné využiť na nákup tovaru v hodnote rovnakej alebo vyššej, ako je celková hodnota uplatňovaných poukazov. Darčekový poukaz nie je možné vymeniť za peniaze a nie je možné vrátiť ani v prípade, ak cena zakúpeného tovaru nepresiahne celkovú hodnotu darčekového poukazu.

Ak sa rozhodneš odmietnuť colný poplatok a zásielka sa nám vráti, vrátime ti čiastku poníženú o prepravný a manipulačný poplatok.

Viac podrobností nájdeš vo Všeobecných obchodných podmienkach.

2023 © Shapenbarefoot.com - Všetky práva vyhradené. | E-shop na mieru vytvoril Vibration.sk

SHAPEN s.r.o., Kamenná 10, Bratislava 84110, 0903123456, info@shapenbarefoot.com